Dostawy darmowych laptopów dla czwartoklasistów trafiły już do naszej szkoły. Sprzęt otrzyma 18 uczniów z klasy czwartej naszej szkoły.  Na każdym z laptopów jest wygrawerowany orzeł oraz napis „Rzeczpospolita Polska”, co ma zapobiec odsprzedaży sprzętu. Co do zasady, laptopy nie będą stanowiły własności uczniów, lecz rodziców lub prawnych opiekunów, na podstawie umowy zawartej przez nich z organem prowadzącym. Program „Laptop dla Ucznia”, którego celem jest podniesienie kwalifikacji cyfrowych młodych ludzi, jest dużym wyzwaniem logistycznym. Laptopy dla czwartoklasistów stają się od dziś stałym elementem polskiego systemu oświaty. Program ten ma wymiar edukacyjny i społeczny. Służy wyrównywaniu szans i zamyka erę szkoły dwóch prędkości, zakłada bowiem, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Dzieci mogą korzystać z tego sprzętu w szkole i w domu, rozwijać swoje pasje, zainteresowania i w efekcie nabywać kompetencje cyfrowe w praktyce.