17 września delegacja wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach  upamiętniających 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej.  Z tej okazji, w kościele parafialnym p/w w. Marii Magdaleny, odbyła się Msza święta za ofiary agresji Niemiec i Związku Sowieckiego na Polskę we wrześniu 1939 r.  Po Mszy świętej zgromadzeni wysłuchali wykładu p. Cezarego Pałki z Biura Edukacji Narodowej IPN na temat sytuacji politycznej   w Europie w okresie międzywojennym i okoliczności napaści dwóch totalitarnych mocarstw na Polskę. Następnie odbył się apel poległych na cmentarzu miejskim przy Krzyżu Katyńskim, gdzie delegacje rabczańskich instytucji i organizacji złożyły znicze i wiązanki kwiatów. Uczniowie klasy VIII, swoją postawą, godnie reprezentowali naszą szkołę podczas tych uroczystości.