10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia dla uczczenia 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przygotowany został przez uczniów kl. V i grupę przedszkolną. W występie udział wzięli również przedstawiciele Szkolnej Rady Uczniowskiej z kl. VIII.  Jak co roku – nauczyciele i uczniowie odśpiewali pełną wersję „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się po raz kolejny w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu!” Występujący deklamowali poezję patriotyczną, śpiewali pieśni  legionowe i piosenki patriotyczne. W szkole przeprowadzona została również akcja dekorowania sal lekcyjnych i korytarzy motywami narodowymi.

W sobotę – 11 listopada delegacja szkoły z pocztem sztandarowym reprezentowała naszą społeczność w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się w kościele p/w św. Marii Magdaleny i przy Krzyżu Legionowym.

Dziękujemy wszystkim – nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się  w przygotowanie tych uroczystości.