Nasza szkoła po raz kolejny weźmie udział w akcji dobroczynnej „Mikołajki dla Mukoludków”.  Do 18 listopada będą zbierane słodycze, środki spożywcze, ale także owoce, zabawki, książki, gadżety.

Społeczność szkolna SP3 nigdy nie pozostaje obojętna na potrzeby innych, dlatego również i teraz chce odpowiedzieć na apel Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, pod opieką którego pozostaje tysiąc podopiecznych – większość nich to bardzo małe dzieci. Mikołajkowa paczka będzie dla nich miłą niespodzianką. Jak twierdzą pracownicy Towarzystwa, ich podopieczni to Mukowojownicy zmagający się z przeciwnościami losu, dla których codzienność związana jest z częstymi pobytami w szpitalu, inhalacjami, żmudnymi rehabilitacjami, stosami leków oraz ogromną ilością nakazów i zakazów, czyli walką o każdy oddech. Leczenie, tej niezwykle uciążliwej, przewlekłej choroby jest bardzo kosztowne i stanowi duży wydatek w budżecie każdej rodziny, która zmaga się z mukowiscydozą. – Chcemy, aby Święta Bożego Narodzenia były dla nich czasem radości i beztroski. Nie uda się to bez Waszej pomocy – apelują pracownicy Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Więcej szczegółów o tej wyjątkowej akcji można znaleźć na stronie www.oddychaj.pl