10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy IV przy pomocy kolegów i koleżanek z klas starszych przygotowali montaż słowno-muzyczny przypominający tragiczne losy ojczyzny w okresie rozbiorów i heroiczną walkę Polaków o odzyskanie utraconej wolności. O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie i nauczyciele biorący udział w tej uroczystości odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” włączając się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki – „Szkoła do hymnu”. W akademii wystąpiły również przedszkolaki z grupy zerowej śpiewając piosenkę  „Kto ty jesteś?”  do słów „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy i deklamując wiersz o miłości do ojczystego kraju autorstwa Ryszarda Przymusa pt. „Polska”. Przypomniana została postać Józefa Piłsudskiego, który słowami „Hymnu Polaków na obczyźnie” Jana Lechonia wyraził dumę z bycia Polakiem i uznanie dla naszej narodowej historii.  Śpiewem pieśni legionowych oddano hołd żołnierzom walczących na frontach I wojny światowej oraz wszystkim Polakom, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości w 1918 roku i odbudowy państwa polskiego po latach zaborów.

W dniu 11 listopada delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział  w uroczystej  Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej w kościele p/w Świętej Teresy, w ramach rabczańskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się od zorganizowania szkolnych obchodów tego najważniejszego dla Polaków, patriotycznego święta.