20 października  uczniowie klasy drugiej i klasy trzeciej pojechali na wycieczkę do skansenu w Zubrzycy Górnej. Wzięli  udział w zajęciach  „Od ziarna do chleba” oraz „Jak to ze lnem było”.

Podczas zajęć „Od ziarna do chleba” dzieci brały udział w młóceniu zboża cepami, czyszczeniu ziaren w przetakach, mieleniu ziaren  w kamiennych  żarnach. Samodzielnie zarabiali ciasto na moskole, które po upieczeniu z apetytem zajadali  popijając  kawą zbożową.

Następnie uczestniczyli  w warsztatach „Jak to ze lnem było”. Dzieci poznały szerokie zastosowanie lnu – wyrabiano z niego płótno, robiono powrozy, a z nasion wytłaczano tak bardzo potrzebny w gospodarstwie domowym olej. Pani Przewodnik opowiadała uczestnikom zarówno o znaczeniu lnu, jak i całym procesie jego obróbki, lecz przede wszystkim pani Przewodnik pokazywała jak len rafać, tłuc, międlić i  czesać tak, aby ze słomy lnianej uzyskać piękne, wyczesane włókno, które pozostało jako pamiątka z pobytu w Skansenie. Gdy pani skończyła pokaz każdy z uczniów przystępował do tych czynności samodzielnie, a po zakończeniu całego procesu zabrał ze sobą swoje dzieło.