Dnia 14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowała klasa 5. Najpierw pan Dyrektor przywitał wszystkich zebranych, a następnie podziękował pani Małgorzacie Bali za wieloletnią pracę oraz wręczył nagrody pedagogom i pracownikom szkoły.

Program artystyczny rozpoczęło krótkie przypomnienie historii powstania przeżywanego właśnie święta. W dalszej części uczniowie zaprezentowali przedstawienie, w którym role się odwróciły i to nie uczeń, a nauczyciel był odpytywany. Pedagodzy musieli w ciekawy sposób opowiedzieć o nauczanym przedmiocie, a następnie w niepewności czekać na ocenę. Każdy zaprezentował się bardzo dobrze i otrzymał dyplom. Akademię wzbogaciły okolicznościowe wiersze, podziękowania i życzenia oraz piosenka. Na zakończenie uczniowie z wolontariatu a także świetlicy wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane bibułkowe kwiaty.