„Razem na Święta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której zachęca do niesienia pomocy innym. Głównym celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie dzieci do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

Przed świętami Nasze Przedszkole zorganizowało zbiórkę charytatywną słodyczy i pomocy szkolnych dla dzieci chorych na mukowiscydozę „Mikołajki dla Mukoludków”.

Przedszkolaki wzięli udział również w sprzedaży „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. To czas, gdy
“wszyscy wszystkim ślą życzenia”. Na pewno miło jest otrzymać życzenia napisane na pięknej oryginalnej kartce, tym bardziej, że jest to kartka dobroczynna. Przedszkole rozprowadziło wśród Rodziców Przedszkolaków kartki świąteczne Stowarzyszenia Sursum Corda i znów w bardzo krótkim czasie udało się sprzedać wszystkie! Pozyskaną kwotę w całości przekazano Stowarzyszeniu.

Otrzymaliśmy podziękowania i dyplomy uznania za zaangażowanie się w akcję. Nie udałoby się to jednak bez Waszej pomocy. W związku z powyższym składamy wyrazy wdzięczności za zakupione kartki , a tym samym wsparcie tak szlachetnego przedsięwzięcia.

Uczniowie z Wolontariatu Naszej Szkoły przekazali również  dla podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w  Rabce – Zdrój przygotowane własnoręczne pierniki oraz kartki świąteczne.

Klasy IV – VIII wzięły również udział w wykonaniu kartek bożonarodzeniowych dla Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Dziękujemy za udział we wszystkich akcjach i dobro okazane drugiej osobie!