W dniu 17 listopada przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 naszej szkoły, mieli okazję uczestniczyć w spektaklu profilaktycznym pt.:”Baśń o chłopcu, który strach pokonał”. Realizatorem tego spektaklu był ich autor – Piotr Ślęzak z Interwencji Artystycznej ALPMIM z Krakowa.

”Baśń o chłopcu, który strach pokonał” – to opowieść o nadwornym pastuszku, który w obawie przed zmianami nigdy nie opuścił miejsc, które zna od zawsze. Pewnego dnia musi się to zmienić. Na skutek niefortunnych wydarzeń wiedźma Bielmo rzuca czar na Słoneczne Królestwo i zamienia je w kamienną pustynię. Spośród ludzi przemienionych w kamienie ocaleje tylko Julianek. Miłość, tęsknota
i niegodzenie się z sytuacją zmuszają go do udania się do wiedźmy, by zdobyć antidotum.

To niebezpieczna wyprawa, ale pełna przygód, napięcia, smutku
i radości.

Historia opowiedziana w formie teatru lalki. Trzymająca w napięciu, intrygująca, z częstymi zwrotami akcji.

Celem głównym tego spektaklu było wspieranie rozwoju emocjonalnego i społecznego oraz rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci.