10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego  o symbolicznej godz. 11.11 w ramach akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. Przedszkolaki oraz uczniowie z klas  IV – VIII  przygotowali patriotyczne piosenki oraz występ artystyczny   o rozbiorach i odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Klasa IV przedstawiła inscenizację bajki Ignacego Krasickiego „Ptaszki w klatce”, a klasa VIIb zaprezentowała rozmowę  z Białym Orłem i postać Józefa Piłsudskiego, który słowami wiersza wyznał, że: (cyt.)

… „Cały do ciebie Ojczyzno należę” […] i  „Nie ma dziejów piękniejszych niż twoje  i większej chluby, niźli być Polakiem”.

Chór szkolny zaśpiewał pieśń obrońców Lwowa „Orlątko”, przypominając walkę  i poświęcenie Polaków w okresie kształtowania się granic niepodległego państwa polskiego. Również dzieci z grup przedszkolnych wierszem „Ktokolwiek jesteś bez ojczyzny”  i  piosenką „Kto ty jesteś” uczciły 103 rocznicę odzyskania wolności. Akademię zakończył wspólny śpiew pieśni i piosenek żołnierskich. Swoim występem dzieci i młodzież wyrazili przywiązanie do wartości narodowych i miłość do swojej ojczyzny – Polski. Natomiast 11.11.2021. poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę na rabczańskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestnicząc w uroczystej mszy świętej  w intencji Ojczyzny i biorąc udział w odsłonięciu pomnika żołnierzy z Rabki-Zdroju walczących w II wojnie światowej u boku gen. Stanisława Maczka.

Nauczycielom oraz dzieciom i młodzieży dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie tej narodowej uroczystości.