Stara szafa, realny mebel, stojący w każdym domu, w dziecięcej wyobraźni potrafi stać się wszystkim. Wnętrze szafy również, mieści w sobie same skarby… Każda szafa to tajemnica, nieodkryte skarby, niezwykła fantazja. Dlatego stara szafa z Narnii symbolizuje fantazję i staje się pomostem między światem rzeczywistym, a wyimaginowanym. „(…) Za nimi były płaszcze na wieszakach – przed nimi pokryte śniegiem drzewa(…)”.

Uczniowie klasy V po omówieniu lektury „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” wzięli udział w projekcie „Szafa do Narnii”. Ich zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu niezwykłej szafy, w której mieli umieścić wiadomości o lekturze. Projekt mogli wykonać dowolnie, ograniczała ich tylko własna wyobraźnia. Uczniowie bardzo starannie podeszli do zadania. Ich prace charakteryzują się ogromną fantazją i pomysłowością.
Wszystkie szafy są wspaniałe!