6 grudnia, w świętego Mikołaja, klasy IV i V wybrały się na mikołajową wycieczkę do Opactwa Tynieckiego Ojców Benedyktynów i do Kopalni Soli w Wieliczce.

Oprócz zwiedzania klasztoru tynieckiego uczniowie uczestniczyli w warsztatach  „Od tabliczki po e-booki, czyli historia książki”, w trakcie których poznawali materiały pisarskie używane w dawnych czasach oraz zgłębili tajniki wiedzy o powstawaniu książek, poznali także różnice między średniowiecznymi a współczesnymi książkami. Samodzielnie pisali gęsim piórem, ćwicząc się w kaligrafii, ale także w cierpliwości i wytrwałości. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Długa, podziemna trasa wiodła przez komory, w których dawniej wydobywano drogocenną sól. Uczniowie poznali realia ciężkiej pracy w kopalni, słuchali legend o św. Kindze i Skarbniku oraz  krasnalach – dobrych duszkach, pomagających górnikom. Podziwiali solne rzeźby króla Kazimierza Wielkiego, Józefa Piłsudskiego i Jana Pawła II oraz piękne ołtarze, żyrandole  i posadzki. Zakończeniem wycieczki było spotkanie uczniów ze świętym Mikołajem  w McDonald’s, po czym, w znakomitych humorach, pełni wrażeń i miłych wspomnień, wrócili do swojej ośnieżonej Rabki – Zdrój.