Wycieczka szkolna do Warszawy zorganizowana została w ramach ministerialnego programu „Poznaj Polskę” w dniach 13-15 czerwca 2022 r. Wzięli w niej udział uczniowie klasy VIIIa, VIIIb, VIIa i VIIb.  W pierwszym dniu pobytu w Warszawie uczestnicy wycieczki zwiedzili Pałac Kultury   i Nauki w Warszawie oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. W kolejnym dniu wycieczki uczniowie zwiedzili Muzeum Łazienki Królewskie, Zamek Królewski – Rezydencję Królów Rzeczypospolitej, Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach, gdzie na grobach Harcerzy z Szarych Szeregów zapalone zostały znicze pamięci, a na koniec mieli okazję do świetnej zabawy w Centrum Nauki Kopernik. W trzecim dniu wycieczki młodzież była w  Muzeum Powstania Warszawskiego i w  Sejmie  Rzeczypospolitej, a pobyt w stolicy zakończył się  wizytą    w Planetarium, gdzie obejrzeliśmy film edukacyjny „Szybciej niż światło”.