W czwartek 21.04 uczniowie klas 1-3 wzięli udział w akcji „Sprzątania Gminy Rabka-Zdrój” z okazji „ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI”. Klasa 1sprzątała teren wokół szkoły, klasa 2 odcinek wzdłuż Al. Tysiąclecia, a uczniowie klasy 3a i 3b posprzątali teren Grzebienia w pobliżu kapliczki. Wszyscy bardzo mocno angażowali się w zbieranie śmieci. Odnajdywane rzeczy były głównym tematem rozmów podczas pracy, nierzadko budząc zdziwienie oraz zaskoczenie. Uczniowie z niedowierzaniem, zadawali wciąż te same pytania: dlaczego? po co? skąd ta się tu wzięło? Pytania, na które nikt z obecnych nie umiał odpowiedzieć. Oby ta refleksja pozostała w pamięci najmłodszych ekologów, a w przyszłości zaowocowała świadomym i odpowiedzialnym postępowaniem. Uczniowie zostali wyposażeni w rękawiczki, dzięki wsparciu UM. Z okazji Dnia Ziemi w dniach 21.04-23.04 w ramach zajęć w klasach starszych odbywały się konkursy i quizy dotyczące Ziemi i ochrony środowiska. Celem podjętych w szkole akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów.