Wiersze dla dzieci to forma literatury dla najmłodszych. Dzieci kochają wiersze! „Kaczka dziwaczka”, „Ślimak”. „Zoo” i „Entliczek – pentliczek”, ”Na straganie” to rymowane  utwory,  które  dzięki swojej  budowie na długo  zapadają w pamięci. Wiersze J. Brzechwy  są zabawne, rozśmieszają dzieci, inne pouczają i przedstawiają piękno otaczającego świata.

8 kwietnia 2022r.  w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „ Jan Brzechwa – uczy i bawi”. Wzięło w nim udział 19 uczniów naszej szkoły z klas I-III, którzy  recytowali wiersze  dla dzieci przedszkolnych i z klasy „0”.  Przedsięwzięcie miało na celu popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy , rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich dzieci, a także zainteresowanie uczniów czytaniem poezji.

Przy ocenie występów konkursowych zwracano uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję i interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny – strój, gest sceniczny. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców- przyznano trzy pierwsze miejsca biorąc pod uwagę grupy wiekowe oraz  7 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie –nagrody rzeczowe. Spotkaniu towarzyszyła radość i wiele pozytywnych emocji.

I miejsce         Michał Rączka

Wyróżnienia:  Mateusz Kordeczka