W związku z sytuacją za nasza wschodnią granicą pragniemy dołączyć się do akcji niesienia pomocy zarówno tym, którzy zostali w swoim kraju jak i tym, którzy szukają pomocy w Polsce. Rady Rodziców naszej szkoły w pierwszej kolejności podjęła decyzje o przekazaniu kwoty 1 000,00 zł. zaoszczędzonych z zeszłego roku szkolnego oraz 1 000,00 zł. pozyskanych przez Stowarzyszenie “Adaś”.
Do akcji pomocy dołączyli nauczyciele naszej szkoły przekazując wsparcie finansowe.
Pieniądze zostały przekazane na zakup potrzebnych leków dla mieszkańców Ukrainy. Działania te koordynuje przebywający w Ukrainie ks. Ryszard Pędzimaż pochodzący z Rabki-Zdroju.
Następnie naszą pomoc skierujemy do uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszego miasta.
O dalszych akcjach będziemy informować na bieżąco.

Jednocześnie informujemy, że do naszej szkoły uczęszczają już dzieci z Ukrainy.
Witamy ich i mamy nadzieję, że nasze pociechy okażą im serdeczność i należny szacunek.

Rada Rodziców,