8 lutego 2022 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

W naszej szkole pedagog szkolny zorganizował zajęcia edukacyjne z pogadankami na temat bezpieczeństwa w sieci, a uczniowie uczestniczyli w kursie online na platformie edukacyjnej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę:

• klasy 1-4 => Dzieci w sieci. Plik i Folder na tropie internetowego zagrożenia.

W szkole został zorganizowany konkurs plastyczny przez Komisariat Policji w Rabce – Zdrój dla uczniów z klasy IV szkoły podstawowej pt.: „Jestem bezpieczny w Internecie”. Wszystkie nadesłane prace wykonane były na wysokim poziomie, co świadczy o dużej wiedzy naszych młodych mieszkańców w zakresie istniejących zagrożeń w Internecie oraz sposobów ich unikania.

Wyniki konkursu:

1 miejsce –  Malwina Wójciak

2 miejsce –  Łucja Bednarczyk

3 miejsce –  Katarzyna Książek

Wyróżnienie:

1. Amelia Jaskowiak
  2. Kamil Wronka

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z transmisją konferencji z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 dostępną adresem: https://www.youtube.com/watch?v=dWRdptTcYAg.