zwracam się do Was w szczególnym okresie, gdy myślicie już zapewne o tym jak będzie wyglądała Wasza przyszła, nowa szkoła. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się wkrótce i wielu z Was stanie przed podjęciem pierwszej w życiu, tak ważnej, decyzji. Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią, przyjdzie Wam wybierać szkołę bez możliwości odbycia osobistych spotkań z  przyszłymi wychowawcami, nauczycielami, bez możliwości wizyty w budynkach szkolnych, które zwykle o tej porze roku tętniły życiem. Tym bardziej więc, kierując się troską i odpowiedzialnością o Waszą dalszą edukację, gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą szkół funkcjonujących na terenie Powiatu Nowotarskiego, którą dla Was przygotowaliśmy.

Szkoły w Powiecie Nowotarskim posiadają wieloletnią tradycję, znakomitą bazę dydaktyczną i sportową oraz dysponują profesjonalną kadrą pedagogiczną, która umiejętnie i z dużym zaangażowaniem przygotowuje młodzież do dalszego zdobywania wiedzy.

Stale się rozwijamy i oferujemy nowe kierunki kształcenia, zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Liczę, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Wszystkie nasze placówki tworzą sprzyjające warunki do nauki, dając wiele możliwości rozwoju.

Jeżeli planujecie podjąć studia bezpośrednio po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej, powinniście wybrać liceum ogólnokształcące lub technikum, które jednocześnie daje możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu.

Wiele nakładów włożyliśmy w odbudowę szkolnictwa zawodowego, które przygotuje każdego młodego człowieka do wkroczenia na współczesny rynek pracy i oferuje kształcenie w atrakcyjnych zawodach, poszukiwanych na rynku pracy. Nasza oferta kształcenia zawodowego jest bardzo szeroka. Proszę o zapoznanie się z ofertą szkół w internecie – https://nowotarski.pl/szkoly-i-placowki-oswiatowe/

Serdecznie zapraszam wszystkich absolwentów szkół podstawowych do zapoznania się z ofertą szkół Powiatu Nowotarskiego. Życzę naszym przyszłym uczniom przemyślanych i trafnych wyborów, które w przyszłości pozwolą odnosić sukcesy zawodowe.

Bogusław Waksmundzki

Wicestarosta Nowotarski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *