Organizacja nauki zdalnej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Rabce – Zdroju zgodne z:

•  Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
  • Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

INFORMACJE DLA RODZICÓW/ UCZNIÓW

Przebieg nauczania.

1. Zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem zajęć. Prosimy zapoznać się z obowiązującym planem lekcji podanym na stronie www szkoły.
  2. Uczniowie uczą się w domach pod kierunkiem nauczycieli korzystając z podręczników, kart pracy, materiałów dostępnych na platformach edukacyjnych.
  3. Nauczyciele w każdym dniu do godz. 8: 00 ( mogą to być godziny popołudniowe dzień wcześniej) zgodnie z planem zajęć na dany dzień za pomocą dziennika elektronicznego Vulcan lub mailowo przekazuje uczniom materiały do nauki oraz linki do ćwiczeń, zabaw, gier online. W rzeczywistym czasie trwania zajęć nauczyciele również są dostępni dla uczniów poprzez różnego rodzaju środki komunikacji.
  4. Uczniowie wykonują zadane prace domowe i odsyłają je nauczycielom drogą mailową, na adres podany przez nauczyciela.
  5. Wszelkiego rodzaju informacje, komunikaty dla uczniów i rodziców będą przekazywane za pomocą dziennika elektronicznego Vulcan poprzez wiadomości, w pilnych sprawach takie informacje będą również przekazywane telefonicznie, informacje mogą być również umieszczane na profilu facebookowym szkoły lub stronie www szkoły.
  6. Rodzic/Opiekun jest zobowiązany do wspierania w procesie nauczania zdalnego zarówno dziecko jak i nauczyciela. Rodzic/Opiekun musi pamiętać o uwzględnieniu zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną.

Ocenianie wewnątrzszkolne.

Ocenianiu przez nauczycieli mogą podlegać:

– zadania domowe zadawane przez dziennik elektroniczny Vulcan

– karty pracy odsyłane do nauczycieli,

– ćwiczenia online,

– prace pisemne (np. wypracowania, dłuższe formy pisemne itp.) pisane z wykorzystaniem platform lub przesyłane drogą mailową.

Przy ocenianiu nauczyciel uwzględnia sytuację ucznia, jego wkład włożony

w wykonanie danego zadania.

Nauczyciel po powrocie do szkoły ma obowiązek sprawdzenia zeszytu przedmiotowego ze zrealizowanych zdalnie lekcji.