09.12.19. odbyło się w naszej szkole spotkanie z weteranem wojny w Iraku – Panem Andrzejem Lackowskim. Pan Andrzej na misji w Iraku doznał poważnych obrażeń w wyniku wybuchu bomby i obecnie, jako inwalida, stara się o zakup protez. Dlatego prowadzi akcję „Zbieraj i przynoś nakrętki oraz zużyte baterie”, aby pozyskać fundusze na ten cel. Został zaproszony do szkoły, aby spotkać się z uczniami i nauczycielami i opowiedzieć o swojej życiowej sytuacji. Wolontariat z naszej szkoły zobowiązał się do koordynowania akcji zbierania nakrętek i zużytych baterii przynoszonych przez uczniów. Chcemy w ten sposób pomóc panu Andrzejowi, aby spełniły się jego marzenia o lepszym i bardziej samodzielnym życiu.