29 listopada 2019 uczniowie klasy 4 klasy 5a oraz 5b pojechali do Krakowa na przedstawienie pt”Ładne kwiatki” w teatrze Groteska. Przedstawienie o fabule jak z bajki i do tego o kwiatkach pokazało wszystkim wspaniały kunszt aktorski.
Po nim dzieci wzięły udział w warsztatach. Dzięki nim dzieci mogły dowiedzieć się szczegółowo jak funkcjonuje teatr, czym różnią się kulisy od kurtyny, co to jest scenografia, rekwizyty, sufler i wiele wiele innych pojęć. Mogły też dowiedzieć się o wielu innych ludziach, którzy są potrzebni do tworzenia spektaklu teatralnego, a których często nie widać.
Podczas warsztatów dzieci, mogły obejrzeć różne maski, i kukiełki które również występują w teatrze. A niektóre maski również mogły przymierzyć.