Kolejny rok uczniowie klas I-III mają możliwość udziału w zajęciach kółka szachowego, odbywających się w ramach bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych w naszej szkole. Podczas zajęć uczniowie poznają zasady gry w szachy, sposoby poruszania się figur, ich role w grze oraz co najważniejsze, zasady zdrowej rywalizacji przy szachowym stole. Ważnym aspektem edukacji szachowej w szkole jest jej istotny wpływ na kształtowanie umiejętności matematycznych uczniów, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów.

Za nami pierwsze zajęcia po długiej przerwie. W tym roku przygodę z szachami rozpoczynają pierwszaki. A o to jak wyglądały ich pierwsze zmagania…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *