17.09.2020 r. delegacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w rabczańskich obchodach 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wraz z pocztem sztandarowym uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej w kościele p/w św. Marii Magdaleny w Rabce – Zdroju w intencji ofiar wojny. Wysłuchali również  wykładu dr Marcina Chorązki z Biura Edukacji Narodowej z Krakowskiego Oddziału IPN na temat wybuchu II wojny światowej. Prelegent przedstawił również sylwetkę  kpt. Romana Zwoniczka – Piotrowskiego ps. „Ryba” –  pierwszego Komendanta Obwodu Rabczańskiego Armii Krajowej, którego odrestaurowany grób na cmentarzu parafialnym przy ul. Orkana został uroczyście poświęcony w obecności przybyłych delegacji. Uczniowie kl.VIIb, swoją postawą, godnie reprezentowali naszą szkołę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *