W związku z tym, że spotkanie informacyjne dla Państwa nie mogło odbyć się w szkole, ze względu na panującą sytuację pandemiczną, przekazujemy Państwu kilka informacji dotyczących organizacji pracy w klasach pierwszych szkoły podstawowej.
• W siatkę obowiązujących zajęć edukacji wczesnoszkolnej (22 godziny) wchodzą: 2 godziny j. angielskiego, 1 godzina zajęć komputerowych i 2 godziny religii.
• Na terenie szkoły obowiązuje obuwie zamienne.
• Istnieje możliwość korzystania z zajęć świetlicowych. Uczniowie mogą korzystać z zajęć na podstawie zgłoszenia zgodnie z obowiązującym regulaminem ( deklaracje do wypełnienia przez rodziców uczniowie otrzymują od wychowawcy lub nauczyciela śietlicy w pierwszych dniach września).
• Istnieje możliwość wykupienia obiadów w szkole. Przerwa obiadowa trwa od godz. 12.30 do 12.45.
• Strój na zajęcia wychowania fizycznego to: spodnie dresowe lub legginsy, obuwie sportowe na miękkiej, jasnej podeszwie.
• Uczniowie mogą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych zgodnie z zainteresowaniami i przedstawioną we wrześniu ofertą.
• Na przerwach uczniowie przebywają pod stałą opieką wychowawcy lub nauczyciela dyżurującego.
• Na terenie placówki ( w godzinach urzędowania) uczniom w razie potrzeby służy pomocą pielęgniarka, logopeda i pedagog szkolny.
• W szkole korzystamy z Dziennika Elektronicznego. Do pierwszego logowania należy podać wychowawcy swój adres e-mailowy.

DODATKOWE INFORMACJE
tel. 18 26 76 184,
e-mail: dsp3@wp.pl
www: www.sp3.rabka.pl
INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH
Podstawa programowa będzie realizowana przy pomocy podręczników wydawnictwa Nowa Era, cykl Elementarz odkrywców. Podręczniki wraz z ćwiczeniami do edukacji wczesnoszkolnej, informatycznej i języka angielskiego dzieci otrzymają w ramach bezpłatnego dostępu uczniów do podręczników szkolnych poprzez wypożyczenie ich z biblioteki szkolnej. Podręczniki są własnością szkoły, wypożyczone zostaną na rok każdemu dziecku. Ćwiczenia będą przekazywane bez obowiązku zwrotu.
Informacja na temat podręcznika i ćwiczeń do religii będzie podana we wrześniu.
LISTA PODSTAWOWYCH PRZYBORÓW SZKOLNYCH
 Blok rysunkowy
 Blok techniczny
 Papier kolorowy