W dniu 2 marca 2020 r. odbył się XI Konkurs Recytatorski Poezji Niemiecko- i Anglojęzycznej dla Uczniów Szkół Podstawowych w Zespole Szkół im Hugona Kołłątaja w Jordanowie. Konkurs jest objęty patronatem Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej oraz  Instytutu Goethego w Krakowie.

Do konkursu zgłosiło się 50 uczniów z 11 szkół podstawowych. Uczestnicy stanęli przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ zgodnie z regulaminem konkursu mieli wykazać się znajomością wybranych fragmentów poezji niemiecko- lub anglojęzycznej, poprawnością wymowy, interpretacją utworu i ogólnym wyrazem artystycznym.

Z radością informujemy, że wyróżnienie w Konkursie Poezji Niemieckojęzycznej zdobyła uczennica klasy VIII Agata Macioł.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!