Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas 7b i  6a przygotowali uroczystą akademię.

Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Akademia została podzielona na dwie części. Celem pierwszej części było wzbogacenie wiedzy uczniów oraz kształtowanie szacunku dla naszej historii poprzez ukazanie drogi dochodzenia Polski do niepodległości i odzyskania jej. Oprócz rysu historycznego pojawiła się także okolicznościowa poezja i ciekawa aranżacja pieśni patriotycznych.

W drugiej części uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali pieśni patriotyczne, których teksty były wyświetlane na rzutniku.

W akademii uczestniczyła też pani wizytator Aniela Kasiniak, która po zakończeniu pierwszej części akademii powiedziała parę słów do uczniów, podsumowujących to ważne wydarzenie.