W środę 16.10.2019 r. uczniowie klasy Ib uczestniczyli w nietypowych zajęciach w Parku Zdrojowym. Zajęcia miały charakter gry, w której wyznaczone zespoły miały do wykonania aż 9 zadań, m.in. odszukanie miejsc ze zdjęcia, wykonanie palety z naturalnych kolorów, wyszukiwanie w przyrodzie rzeczy o określonych cechach. Wszystkie zadania odbywały się w każdym z 6 ogrodów na terenie Parku: Skalnym, Owocowym, Traw Ozdobnych, Pnączy, Różanym i Kwiatowym, Azalii i Różaneczników. Uczniowie mieli także możliwość obejrzeć dwa rabczańskie pomniki przyrody: okaz sosny zwyczajnej, której wiek to ok. 550 lat, oraz jesiona wyniosłego – ok.500 lat. Dzięki przepięknej pogodzie, wszystkim dopisywały doskonałe humory.