Tegoroczne Święto Edukacji Narodowej 14 października 2019 r. przejdzie do historii szkoły jako dzień szczególnych wydarzeń. O godzinie 10.00 rozpoczęliśmy uroczystą akademię. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i specjalni goście. Obecnością zaszczycił nas burmistrz Rabki-Zdroju pan Leszek Świder , przybyli też emerytowani nauczyciele naszej szkoły.

Wyjątkowymi uczestnikami byli państwo Bożena i Jerzy Fons-Stankiewiczowie, którzy postanowili podarować szkole szczególny dar – portret Adama Mickiewicza autorstwa Kazimierza Mordasewicza.  Bardzo dziękujemy za tę cenną pamiątkę.

Podczas uroczystości dyrektor  szkoły wręczył uczniom klas pierwszych „Pierwsze czytanki” – Wydarzenie zainicjował Instytut Książki jako pilotażowy projekt „Mała książka – wielki człowiek”

W drugiej części akademii uczniowie z kółka artystycznego przedstawili kabaret „Zemsta, czyli bój o ucznia w jednym akcie”, a kółko muzyczne zadedykowało pracownikom szkoły, wraz z życzeniami piosenki.