15 października klasa 7b wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, by na własnej skórze poczuć co to jest fizyka. Dzięki różnym urządzeniom i konstrukcjom uczniowie lepiej poznali świat fizyki. Zaznajomili się z  prawami związanymi z oddziaływaniem siły, z utrzymywaniem równowagi oraz dotyczącymi  zjawisk drgań i fonii. Instalacje interaktywne takie jak: rura głosowa, mruczący kamień, kamienne cymbały, krzywe zwierciadła, kołyska Newtona, platforma równowagi, armata powietrzna czy wyścigi na równi lub wózki na szynach, to tylko nieliczne obiekty, które klasa mogła zobaczyć. Uczniowie wzięli też udział w lekcji muzealnej pt. „Mroźne eksperymenty”, gdzie sprawdzali, jak zachowują się różne substancje w ekstremalnie niskich temperaturach suchego lodu (–78,5°C) i ciekłego  azotu (–195,8°C).