17 września delegacja z naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach związanych z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej, aby oddać hołd „Tym, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny, którzy nie doczekali uznania za swoją walkę, którzy przeżyli koszmar okupacji”.

Uczniowie z klasy VIb oraz poczet sztandarowy, do  którego stanęli uczniowie z kl.VIIa –  Krzysztof Kurzeja i Jakub Dziedzina oraz uczennice z kl.VIII – Anna Wójciak i Zuzanna Wójciak, wzięli udział w uroczystej Mszy świętej w kościele p/w Marii Magdaleny w intencji ofiar II wojny światowej.  Następnie wysłuchali wykładu dr Pawła Naleźniaka – gł. spec. Biura Edukacji Narodowej Krakowskiego Oddziału IPN na temat agresji Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku. Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz uczestników na parafialny cmentarz przy ul. Orkana, na którym złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze na grobach żołnierzy, pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej oraz pod Krzyżem Katyńskim.

Uczniowie wzięli również udział w Apelu Poległych, który odbył się na deptaku,  przy rabczańskich pomnikach męczeństwa. Wysłuchali okolicznościowych wystąpień parlamentarzystów, działaczy społecznych i burmistrza Rabki-Zdroju – pana Leszka Świdra.  Swoją postawą i zachowaniem uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę.

Dorota Rabska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *