Szkoła Podstawowa nr 3 w Rabce – Zdroju

Wycieczka do rabczańskiej stacji GOPR

W październiku grupa „0” i klasa I wybrały się na pieszą wycieczkę do rabczańskiej stacji GOPR. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom pracy ratowników górskich.
W pierwszej części zajęć instruktor GOPR opowiedział na czym polega praca ratowników górskich, następnie przedstawił zasady bezpiecznego wędrowania po górach oraz podał przykłady zagrożeń spowodowane warunkami pogodowymi np. burza czy załamanie pogody. W tej części spotkania dzieci miały okazję do zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami w górach. Mogły też obejrzeć od środka wyposażenie samochodu ratowniczego.
Druga część obejmowała zajęcia praktyczne tj. przejażdżkę quadem wraz z ratownikiem GOPR-u czy rozwijanie liny ratowniczej z samochodu. Oczywiście każdy mógł też spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pod czujnym okiem ratownika. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *