Szkolne Przygody Gangu Słodziaków


Uczniowie kl. I-III wzięli udział w konkursie pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Dzieci poznawały losy bohaterów z książeczki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” czytanej rzez zaproszonych rodziców, nauczycieli oraz dobrze czytające dzieci. Uczniowie otrzymali mini albumy, które poprzez systematyczne czytanie uzupełniali naklejkami. W Dniu Głośnego czytania uczniowie rozwiązywali rozmaite zadania, przedstawiali scenki dramowe oraz uczestniczyli w zabawach tematycznych. Wzięli udział w konkursie na stworzenie nowych przygód Gangu Słodziaków:
kl.I – rysowała swoje historie,
kl.II – tworzyła komiksy,
kl.III – pisała teksty z elementami rysunków.
Prace zostaną nagrodzone i wysłane na konkurs ogólnokrajowy.