Szkoła Podstawowa nr 3 w Rabce – Zdroju

WRZESIEŃ 1939 – PAMIĘTAMY

17 września odbyła się w naszym mieście uroczystość upamiętniająca ofiary II wojny światowej w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści Niemiec i ZSRR na Polskę. Delegacje z rabczańskich i gminnych szkół oddały hołd „Tym, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny, którzy nie doczekali uznania za swoją walkę, którzy przeżyli koszmar okupacji”.

Uczniowie klas Va, Vb i klasy VIII, jako przedstawiciele całej społeczności uczniowskiej, reprezentowali naszą szkołę na tej uroczystości. Uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji ofiar II wojny światowej w kościele św. Marii Magdaleny i wysłuchali wykładu dr Dawida Golika z Oddziału Krakowskiego IPN.  Następnie, na cmentarzu parafialnym przy ul. Orkana, wzięli udział w odsłonięciu  i poświęceniu pomnika na grobie żołnierzy – Obrońcom Ojczyzny w 100 – lecie Odzyskania Niepodległości.  Nasz udział w uroczystościach zakończył udział  w apelu poległych na rabczańskim deptaku oraz  wysłuchanie wystąpienia pani poseł Anny Paluch i pani burmistrz Ewy Przybyło. Po złożeniu wiązanek kwiatów pod pomnikami męczeństwa, uczniowie, pod opieką swoich wychowawców, wrócili do szkoły.

Dorota Rabska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *