Szkoła Podstawowa nr 3

w Rabce - Zdroju

 

 

„JESTEM EKO - MOJA ZABAWKA Z RECYKLINGU"

W maju wzięliśmy udział w konkursie na eko-zabawkę organizowanym przez Przedszkole Semaforek w Chabówce i uwaga, uwaga zdobyliśmy I miejsce! Serdecznie dziękujemy!

SPOTKANIE Z MUZYKIEM LUDOWYM PANEM PIOTREM MAJERCZYKIEM

W czwartek 11 maja był dla nas wyjątkowym dniem - odwiedził nas pan Piotr Majerczyk z zespołu „Majeranki". Nasz gość zaprezentował dzieciom regionalne stroje, zwyczaje, instrumenty, tańce oraz śpiew.

„KAŻDY ZNACZEK WSPIERA MISJE - PRZEDSZKOLAKI" - OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHARYTATYWNY

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim charytatywnym konkursie. Szczegóły na plakatach oraz u wychowawców grup.

KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

W Niedzielę Palmową uczestniczyliśmy w 59. Konkursie Palm Wielkanocnych w Muzeum im. W. Orkana w Rabce-Zdroju. Konkurencja była duża - 119 uczestników. Nasza palma, którą z wielkim zapałem tworzyliśmy przez cały tydzień w przedszkolu zdobyła wyróżnienie! Bardzo serdecznie dziękujemy!

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Nasze grupy przedszkolne jak i cała szkoła przyłączyły się do akcji Ośrodka Rehabilitacyjno -Edukacyjno - Wychowawczego w Rabce-Zdroju, zakładając w ten dzień skarpetki nie do pary.

POŻEGNANIE ZIMY, POWITANIE WIOSNY

Nasz kolorowy korowód z Marzannami skutecznie przegonił zimę i pozwolił odnaleźć dzieciom Wiosnę ©

BAL KARNAWAŁOWY

Dziś w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo tanecznie i kolorowo, a to wszystko z powodu balu karnawałowego!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasze przedszkolaki wystąpiły w pięknych jasełkach Hej kolęda, kolęda! Po uroczystej akademii i słodkim poczęstunku dzieci wspólnie kolędowały ze wspaniałymi gośćmi.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

W naszym przedszkolu jak u aniołków, od samego rana trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia!

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Mikołaju, dziękujemy Ci, że o nas pamiętałeś i tyle uśmiechu i radości nam sprawiłeś!

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

W niedzielę wszyscy górnicy obchodzili swoje święto. Barburka zawitała i do naszego przedszkola! W poniedziałek odwiedził nas szczególny gość .... zobaczcie sami.

GÓRA GROSZA

W dniach 28.11.2016 - 09.12.2016 w naszej szkole trwać będzie akcja „Góra grosza". Celem zbiórki drobnych monet jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną - w domach dziecka, rodzicach zastępczych. I my przedszkolacy do zbiórki dołączamy!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada nasze przedszkole odwiedziła misiowa gromada! Każdy z nas (nawet Panie;) przyniósł swojego ulubionego misia bo jak wiadomo w ten dzień urodziny obchodzi nasz pluszowy kolega. Z tej okazji uczestniczyliśmy w szkolnym apelu, gdzie recytowaliśmy misiowe wiersze oraz zaśpiewaliśmy dla naszego solenizanta piosenkę. Radości było co nie miara, a nasze misie spędziły z nami cały dzień bawiąc się i tańcząc w przedszkolnych salach :)

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Co to były za tańce i zabawy! :) 23 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki, podczas których wspólnym zabawom i tańcom nie było końca!

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„- Kto ty jesteś?

- Polak mały.

- Jaki znak twój?

- Orzeł biały.” W. Bełza

10 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada. Dzielni ułani oraz śliczne panienki głośno śpiewając i recytując wiersze, upamiętnili odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Za swój występ otrzymaliśmy gromkie brawa! Dziękujemy! Choć jesteśmy jeszcze mali, O ojczyźnie będziemy pamiętali!

UDZIAŁ W AKCJI NA RZECZ SCHRONISKA „PSIE POLE” W RACŁAWICACH

Do końca października zbieramy dary dla schroniska „Psie Pole” w Racławicach. Więcej informacji u wychowawców grup. Dziękujemy za okazaną pomoc!


ZBIÓRKA NAKRĘTEK

Czas nakręcić się na pomaganie! Nasza szkoła przeprowadza akcję „Nakręć się na pomaganie”, której to celem jest niesienie pomocy chorym dzieciom zbierając plastikowe nakrętki. I my przedszkolacy dołączamy się do wspólnego dzieła! Nakrętki zbieramy do końca roku szkolnego u wychowawców grup. Ruszamy!

WYJAZD DO TEATRU LALEK RABCIO NA SPEKTAKL PT.: „TOMCIO PALUSZEK”. WIZYTA NA CMENTARZU

4 listopada nasze przedszkolaki odwiedziły Teatr Lalek „Rabcio”, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt.: „Tomcio Paluszek”. Przygody dzielnego chłopca wszystkim bardzo się spodobały. Teraz już chyba każdy marzy, żeby mieć takie siedmiomilowe buty…

UDZIAŁ W AKADEMII Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

W tym uroczystym dniu dla naszej szkoły, po obejrzeniu świetnego występu szkolnego koła teatralnego, przedszkolacy wręczyli Panu Dyrektorowi, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom przygotowane przez siebie kwiaty i złożyli życzenia.

WYJAZD DO KINA ŚNIEŻKA NA FILM PT.: „SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH”

29 września wybraliśmy się do naszego rabczańskiego kina na film pt.: „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Śmieszne przygody pieska Maxa oraz jego przyjaciół przypadły przedszkolakom do gustu.

PRZYWITANIE JESIENI

Dziś dzień szczególny! Nasze przedszkole odwiedziła sama Pani Jesień z koszem pełnym skarbów! Były kolorowe liście, grzyby, jarzębina, żołędzie, kasztany i wiele wiele innych darów, które dzieci rozpoznawały rozwiązując zagadki. Na zakończenie spotkania, sale przedszkolne rozbrzmiały pięknym śpiewem o jesiennej malarce, która we wrześniu zmienia cały świat. Teraz to już na pewno każdy będzie pamiętał, jakie to są ulubione kolory Pani Jesieni!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA! :)

Od malucha do starszaka świętujemy Dzień Przedszkolaka! Kochane Przedszkolaki, dziś Wasze święto! Z tej okazji życzymy Wam samych radosnych dni, niegasnącego uśmiechu na twarzy i spełnienia wszystkich marzeń!


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Witamy bardzo serdecznie wszystkich przedszkolaków! :)

 I tych dużych i tych małych! :)

Cieszymy się, że znowu jesteśmy razem!

Naszym starszym kolegom i koleżankom życzymy powodzenia w I klasie, a Was drogie przedszkolaki zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy! :)

Najważniejsze informacje
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

Na podstawie § 3 Rozporządzenia MEN z dnia 05 października 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego, w związku z § 1 ust.3 cytowanego rozporządzenia (Dz.U. z 2010 r. Nr 186, poz.1245) informuję o ustaleniu dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2016/2017 zgodnie z poniżej podanymi terminami :

Kalendarz roku szkolnego

2016/17

Kalendarz roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce - Zdrój

Programy realizowane

w naszej szkole